0850 303 79 53
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

e-Ticaret Alışveriş Sitesi Kurmak

08 Mayıs 2020
e-Ticaret Alışveriş Sitesi Kurmak

Alışveriş sitesi olarak bilinen e-ticaret siteleri, günümüzde alışveriş alışkanlıklarının değişmesi ile popülerliğini arttırmış pek çok firma için web üzerinde ürün ve hizmet satışı yapmak, daha fazla müşteriye ulaşabilmek ve daha fazla satış yapabilmek için dijital bir yol haline gelmiştir. Alışveriş sitesi kurmaktaki temel amaç satışları arttırmak ve buna bağlı olarak daha fazla kazanç sağlayabilmektir.

Alışveriş sitesi kurma yani bir e-ticaret sitesi açma işlemleri giderek kolaylaşmış, bu hizmeti veren firmalar sayı olarak oldukça fazlalaşmıştır. Alışveriş sitelerinde dikkat edilmesi gereken en başlıca konular, tercih edeceğiniz sitenin kolay kullanılabilir olması ve online ödeme kullanılacağı için yeterli derecede güvenli olası gerektiğidir. Bir alışveriş sitesi açmak isteyen kişilerin genellikle ortak talepleri; kolay ürün ekleme, sanal pos yada ortak ödeme sistemi entegrasyonu, kullanıcılara ürün ve hizmetleri anlaşılır ve açık şekilde sunan bir tasarım, satış işlemlerinin kolay ve anlaşılır olması, hediye kuponu tanımlayabilme, kolay kargo özellik yönetimi özelliklerdir. Gelişmiş sistemlerde ise öne çıkan özellikler fatura modülü, muhasebe programları entegrasyonları, kargo entegrasyonları, ortak pazaryeri entegrasyonları gibi özelliklerdir.

Eticaret sistemleri maliyetli sistemlerdir. Bir e-ticaret sitesine yapacağınız yatırımların en büyük kısmını ise tanıtım ve reklam maliyetleri oluşturur. Şunu belirtmek isteriz ki hiçbir eticaret sitesi spesifik ve kolay bulunmayan bir ürün satmadığı sürece reklamsız başarıya ulaşamaz. Buna en güzel örnek, en bilinen en tanınmış e-ticaret sitelerinin, en büyük markaların bile tüm ağlarda sürekli reklam veriyor olmasıdır.

Alışveriş siteleri hazır ya da özel tasarım olarak uygulanabilmektedir.  e-ticaret siteleri genellikle daha öncesinde bir eticaret sistemi yönetimi konusunda deneyim yaşamamış, ilk kurulum maliyetlerini daha düşük seviyelerde tutmak isteyen kişi ve firmalar için uygundur. Web sitesi için yapacağınız yatırımı aza indirmek ilk tanıtım reklam maliyetleriniz için bütçe ayırabilmenizi kolaylaştırır. Piyasada bir eticaret sistemi için gereken tüm özellikleri barındıran hazır e-ticaret sistemleri bulmak mümkündür. Tatoğlubilişim Opencart hazır e-ticaret sitesi de bunlardan biridir.

Özel tasarım alışveriş siteleri ise tasarımlarının sizin istek ve taleplerinize göre tasarlanması ile ortaya çıkar. Özel tasarım eticaret sitelerinin maliyetleri yüksek olup bu işle daha öncesinde uğraşmış profesyonel firmalar ya da yatırım maliyetleri yüksek olan firmalar için uygundur.  Tatoğlubilişim olarak 2011 yılından bu yana eticaret sistemleri tasarım ve yazılımları gerçekleştirmekteyiz. Deneyimlerimiz ile tüm süreç boyunca ve sonrasında yanınızda olarak sizlere en iyi desteği vermeyi hedefliyoruz. Alışveriş sitesi kurma, bir e-ticaret sitesine sahip olma konusundaki tüm sorularınız için bize ulaşabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?