0850 303 79 53
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Google Chrome SSL’siz Siteleri Güvensiz Kabul Edecek

24 Ağustos 2017
Google Chrome SSL’siz Siteleri Güvensiz Kabul Edecek

Geçtiğimiz yıl bir SEO kriteri haline gelen SSL’e geçiş yapma işlemlerinizi belki hızlandırmak isteyebilirsiniz. Çünkü ekim ayından itibaren Google Chrome, SSL kullanmayan internet sitelerini kullanıcılara “güvenli değil” olarak bildirecek ve SSL kullanmayan internet sitelerine söz yerindeyse üvey evlat muamelesi yapacak.

Google Chrome, şu anda ziyaret edilen sitelerde parola boşluğu ve kredi kartı boşluklarına sahip olması durumunda sitenin güvensiz olduğunu belirtiyor. Ekim ayında yapılacak güncellemeyle birlikte artık gizli modda HTTP kullanmayan tüm internet siteleri ve kullanıcıların parola verisi girdiği HTTP kullanan internet sitelerinin tümünde güvenli değil uyarısı görünmeye başlayacak.

İnternet dünyasının büyük bir bölümünün tası tarağı toplayıp kendini SSL sularına saldığını düşünecek olursak artık sitelerinizi SSL’e taşımak için ilk adımı atmak isteyebilirsiniz. Hem artık SSL’in ufakta olsa bir SEO kriteri olarak kabul görmesi internet siteleriniz için iyi bir avantaj olabilir.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

    BİR YORUM YAZIN

    Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?