0850 303 79 53
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Google Merchant Reklam Kuralları Değişti

18 Ağustos 2017
Google Merchant Reklam Kuralları Değişti

Google kullanıcı deneyimi için yaptığı çalışmaları arasına Google alışveriş reklamları kuralları güncellemesini de ekledi. 10 Temmuz 2017 tarihinden itibaren, Google alışveriş reklamları kuralları değişiyor.

Google güncellemeleri arasında yer alan bu yeni düzenleme ile 10 Temmuz 2017’den itibaren geçerli olacak güncelleme ile Google belirlenen kurallara uymayan ürünleri kesinlikle Google Alışveriş Reklamları‘nda yayınlayamayacağını paylaştı. Google alışveriş reklamları güncellemesi sonrasında uyulması gereken kuralları aşağıda paylaşıyoruz.

Yeni Google Alışveriş Reklamları Kuralları

 1. Ürün Görselleri

  Ürün görselleri üzerinde promosyon metni (ücretsiz kargo, indirim yüzdesi, satıcı ismi vb.) çerçeve veya badge, damga, sembol, ürün logosu yer almaması gerektiğini, sadece beyaz arka fon önünde ürün görselinin yer alması yeterli olacağını ve ürün görselleri için en az 100×100 piksel, giyim ürünleri için ise 250×250 piksel minimum olması gerektiğini belirtti.

 2. GTIN ve MPN Numarası

  Global Ticari Ürün Numarası (GTIN), ticari ürünleri tanımlamak için kullanılan, en az 8 en fazla 13 haneli kod numarasıdır. Örneğin, Türkiye’de satılan ürünlerde, barkodun altındaki 13 haneli kod numarası GTIN numarasıdır. Ürünlerinizin GTIN numarasını bilmiyor veya bulamıyorsanız, ürünleri tedarik ettiğiniz firmalara veya üretici firmalara başvurarak öğrenebilirsiniz.

  GTIN numarası bulunmayan ürünler için MPN (ürtici parça numarası) kodunu kullanabilirsiniz. Üretici parça numarası anlamına gelen MPN, tıpkı GTIN numarası gibi ticari ürünleri tanımlamak için kullanılan, ürün üzerine basılan, harf ve sayılardan oluşan koddur.

 3. Ürün Başlığı

  Ürünlerinizin başlıklarının Google’ın istediği formatta olması, reklamlarınızın daha üst sıralarda gösterilmesine yardımcı olacağı için yazdığınız başlıklar aşağıdaki bilgileri içermelidir.

  Örnek Başlık: Marka + Ürün + Özellik (Renk, ölçü, ağırlık vb)
  Örnek Uygulama: Samsung Galaxy S8 Orkide Grisi

Özet
Gözden geçirme tarihi
Yazarın Değerlendirmesi
51star1star1star1star1star

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?