0850 303 79 53
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Web Sitesi Fikirlerinde Yanlış Yöntemler

09 Ocak 2019
Web Sitesi Fikirlerinde Yanlış Yöntemler

Web Sitesi Fikirlerinde Yanlış Yöntemler

            Dünya üzerinde bugünkü şartlarda en yaygın ağın internet olduğu bilinmektedir. İnternetin yayılmasıyla birlikte insanların ihtiyacını karşılaması için pek çok yeni formül ortaya konmuştur. Bu formüllerden bir kısmı ise web alanında bulunmaktadır. Bu alandaki formüllerden biri ise site formülüdür. İnsanların pek çoğu bu formülden kendi maddi kazancını dahi sağlamaktadır. Dolayısıyla her işte olduğu gibi burada da bir şeylerin doğruluğundan ve yanlışlığından söz etmek mümkündür. Bu kısmı iyice kavramak için konuyu iki ayrı kısımda ele almakta fayda vardır.

 Kurulum Aşamasındaki Hatalar

            Adından da anlaşılacağı üzere bu kısımda daha kurulum aşamasındayken yapılan yanlışlardan bahsetmek mümkün olacaktır. Herhangi bir sitenin kurulumu için birkaç parça ihtiyaç vardır. Bu ihtiyaçlardan olmazsa olmazı ise domain ve hosting kavramlarıdır. Bu kavramlardan biri sitenin her saat ve her dakika açık kalmasını sağlarken diğeri ise alan adının belirlenmesine yardımcı olur. Bu iki önemli ekipmandan doğru bir şekilde ve tam verimde faydalanmak için ise mutlaka para ile satın alımı gerçekleşmelidir. Zira eğer ücretsiz kurulursa arama motorları tarafından pek kabul edilemiyor veya istenen performansa ulaşamıyor.

            Yani ücretsiz olarak kurulan hosting ve domain yazılımlarının kalitesiz olduğundan bahsedilebilir. Başlangıçta veya kurulumda yapılan hatalara örnek olarak bu gibi yazılımları hiçbir bedel ödemeden temin etmek ve konuyla ilgili hiçbir ek bilgiye sahip olmamak verilebilir. Ayrıca doğru yöntem sahibi olmak ve bunu uygulamak için mutlaka kurulumun üzerinde titizlikle durulmalıdır. Bu sayede başlangıç aşamasında en yüksek verim sağlanabilir.

 Yönetim Aşamasındaki Hatalar

            Bu kısımda veya bölümde başlangıç aşamasından sonra oluşan hatalar mevcuttur. Bu hatalara çok sayıda örnek verilip sayıları çoğaltılabilir. Genel olarak kendini bildiğini okuma ve arama motorunda kullanılan kelimeler hakkında en ufak bir çalışma dahi yapmama örnekleri sayılabilir. Böylece yanlış bir yol üzerinde ısrarcı olma durumu vardır ve bu da yapılan en büyük hatalardan birisidir. Dünya üzerindeki her kurumun veya nesnenin hızla geliştiği ve değiştiği ortamda bir siteye sahip kişinin arama motorlarının yardımını almamasının hiçbir mantıklı sebebi yoktur.

            Dolayısıyla bu tarz düşünce yapısını benimseyen kişilerin sahip olduğu siteler hakkında yok olmaya mahkumdur yorumu yapılabilir. Yani arama motorlarıyla iç içe olmanın kişiye olumlu etkiler sağladığı gibi arama motorlarından yardım almamak ve onların etkisini hafife almaksa çok ağır şekilde olumsuz etkilerin meydana gelmesini sağlar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?