0850 303 79 53
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Google Alışveriş Reklamları Devam Ediyor!

10 Kasım 2020
Geçtiğimiz Ağustos ayında yaptığı açıklama ile Google, Alışveriş Reklamları hizmetini Türkiye’de arama motoru ana sayfa gösteriminde sonlandırdığını açıkladı. Peki bu açıklama ile alışveriş reklamları nasıl değişti? Ana sayfa gösteriminden kalkmasıyla oluşan yanlış algının aksine alışveriş reklamı kampanyaları hala Türkiye’de pek çok firma tarafından verimli bir şekilde kullanılmaya devam ediyor. Burada yapılan değişiklikle, Google ana sayfasında karşımıza çıkan alışveriş reklamları;
Alışveriş” sekmesine taşındı ve burada yayınlanıyor. Bu durum kullanıcıların satın alma davranışlarını da değiştirmeye başladı. 
Peki bu plan değişikliği alışveriş reklamı kampanyalarının trafiğini nasıl etkiledi? Kullanıcıların satın alma davranışlarını da değiştirerek diğer reklam türlerinin trafiğinin artmasına katkı sağladı. Tatoğlubilişim müşterilerinin Ekim ayı reklam analizlerine baktığımızda, kullanıcıların “Alışveriş” sekmesine olan alışkanlığının artması ile kullanıcı deneyiminin tekrar değiştiğini ve alışveriş reklamları tıklama oranlarının da bununla doğru oranda arttığını söyleyebiliriz.    E-ticaretin en dinamik ve önemli ayına girdiğimiz bu günlerde rakiplerinizle olan rekabette bir adım önde olabilmek için Google teknolojisini kullanarak geliştirdiğimiz Akıllı Reklam Otomasyonu ile dakikalar içerisinde alışveriş kampanyanızı kurabilir, ekibimiz ile en etkili reklam stratejinizi belirleyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM

    BİR YORUM YAZIN

    Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?