0850 303 79 53
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Google Adwords Reklamları

Adwords Reklamları Ne Demektir?
Türkiye internet kullanıcı sayısı her geçen gün artırıyor. Kullanıcılar artık ürün ya da hizmet satın almadan önce Google’da detaylı aramalar yapıyorlar. Tüketicileri tanıyın; neleri hangi zamanda aradıklarını öğrenin. Benzersiz hedefleme seçenekleri ile potansiyel müşterilerinize ulaşın. Google reklamlarınızı anahtar kelime, coğrafi yer ya da cihaz hedefleme seçenekleri ile özelleştirebilir. Google’da arama yapan her kullanıcıya değil sadece ilgili kullanıcılara ulaşabilirsiniz.Reklamlarınız uygun zamanlarda alakalı kişiler tarafından gösterilir. Bütçenizi kontrol altına alın. Bütçenizi kontrol altına alın, düşük maliyetler ile yüksek kazanç elde edin. Google reklamlarının gösterimi ücretsizdir. Tıklama Başı Maliyet (TBM) yöntemi ile çalışan sistemde sadece, ürün ya da hizmetinizi arayan kişiler reklamlarınıza tıklandığında ödeme yaparsınız. Böylelikle ödediğiniz her kuruşta gerçek kullanıcılar için harcama yaparsınız.
Google Rehber

İşletmenizin fark edilmesini sağlayın

Google Rehber ile rakiplerinizden farklılaşmak için işletmenizin çalışma saatlerini, fotoğraflarını ve videolarını ekleyin. Google Rehber’den en iyi şekilde yararlanmak, müşterilerinizin sizi tercih etmesini sağlayacaktır.

Müşterilerinizle bağlantı kurun
Google Rehber’de olmak, kullanıcıların işletmenizi Google’da kolayca bulmasını ve size ulaşmasını sağlar. Bu sayede kullanıcıların sizi sosyal ağlardaki arkadaşları ile diğer kullanıcılara önermesi kolaylaşır.

Kendinizi ifade edin
Google organik arama sonuçlarında yer alıyordunuz ama kendinizi iyi ifade edemediğinizi mi düşünüyordunuz? Google Rehber’in benzersiz açıklama özelliği ile işletmenizi, ürünlerinizi/hizmetlerinizi en iyi şekilde anlatın.

İşletme bilgilerinizde iyileştirmeler yapın
Google Rehber’den faydalı sonuçlar elde etmek istiyorsanız işletmenize ait bilgilerin doğru ve eksiksiz olduğundan emin olun. Adres bilgilerinizi, telefon numaranızı, posta kodunuzu ve e-posta adresinizi kontrol ediniz.

Rehber kaydınızı reklamlarınızla birleştirin
Yer uzantıları, müşterilerizin işletmenizle iletişim kurmasına yardımcı olmak için işletmenizin adını, adresini ve telefon numarasını reklamınızla birlikte gösterir. Yer uzantılarını aktif hale getirmek için ekibimizle iletişime geçin

Neden Google?

Google reklamları satışlarınızı arttırmada en etkili yöntemdir.

Profesyonelce hazırlanmış bir Google reklam kampanyası ile iş potansiyeliniz ve kazancınız aynı oranda artacaktır. Google reklamları, yeni müşteriler arayan ama bunun için yeterli zamanı ve bütçesi olmayan firmalar için yüksek oranda etki sağlar.

Geleneksel pazarlama kanallarından daha yüksek oranda ölçülebilirlik sağlar.

Geleneksel reklamlardan farklı olarak Google reklamlarınızın anahtar kelimeler aracılığı ile ne kadar gösterim ve ziyaretçi aldığını bilir, yaptığınız harcamaları kontrol altına alabiliriz. Ayrıca web sitenizin iletişim ya da sipariş sonlandırma sayfalarına eklenecek kodlar yardımı ile reklamlarınız üzerinden gelen dönüşümleri takip edebilirsiniz. Esnek reklam seçenekleri ile istediğiniz kitleyi hedefleyebilir, ihtiyaçlarınıza göre uyarlayabilirsiniz. Reklamlarınızı sektörünüze, ürün ya da hizmetinize uygun olarak özelleştirilebilirsiniz. Lokasyon, zaman dilimi, dil ya da tarayıcı gibi hedefleme ayarları ile hedef kitlenizi daraltarak tüm internet kullanıcılarına ulaşmak yerine işinizle alakalı kullanıcılara reklamlarınızı gösterebilirsiniz.

Reklamlarınız birçok Google ürünü ile etkileşimdedir.

Google’ın milyonlarca web sitesini kapsayan içerik ağı, blogları,YouTube videoları, Gmail ve mobil uygulamaları sayesinde reklamlarınızı birçok Google ürününe hedefleyebilirsiniz. Bu sayede sadece arama sonuçlarında değil aynı zamanda neredeyse tüm internete yayılabilir, marka farkındalığı yaratabilirsiniz.

Rakipleriniz de burada!

Ürün ya da hizmetinizle ilgili Google’da birkaç kelime ile arama yapın, rakiplerinizin arama sonuçlarında reklam verdiklerini göreceksiniz. İnternet kullanımının bu derece arttığı bir zamanda rekabette arka planda kalmayı göze alıyor musunuz?

Maliyetler

Hedef Kitlenizi Özelleştirin.

Google reklam uzmanlarımız müşterilerinizi tanıma, hedef kitlenizi seçme ve bütçenizi belirleme konusunda bilinçli kararlar verebilmenizi sağlar, bütçenizi en etkin şekilde kullanmanıza yardımcı olur.

Reklam Bütçenizi Belirleyin, Harcadığınız Kadar Ödeyin.

Google reklamlarında minimum harcama zorunluluğunuz yoktur. Reklamlarınız için ödediğiniz tutarı belirlemek size kalmıştır. Örneğin 10 TL'lik günlük bütçe ve reklamınıza yönelik her tıklama için maksimum 15 kuruşluk bir maliyet belirleyebilirsiniz.

Optimize Edilmiş Reklamlarla Maliyetlerinizi Düşürün.

Yüksek kalitede hazırlanmış reklamlar Google tarafından teşvik edilmek için yüksek Kalite Puanı ile ödüllendirilir. Reklamınızın kalitesi ne kadar yüksekse, belirli bir reklam konumu için o kadar az ödeme yaparsınız.

Yalnızca Sonuçlar İçin Ödeme Yapın.

Reklamlarınız görüntülendiğinde değil, yalnızca reklamlarınız aracılığı ile ziyaretçi kazandığınızda ödeme yaparsınız. Satın aldığınız Google AdWords kredilerini istediğiniz zaman başlatabilir istediğiniz zaman daha sonra kullanmak üzere durdurabilirsiniz.

Reklam Konumu Nasıl Belirlenir?
AdWords reklamınızın Google'daki ve Arama Ağı'ndaki konumu, anahtar kelimeye göre değişir ve anahtar kelimenin Google'daki maksimum tıklama başına maliyet (TBM) teklifine ve Kalite Puanına göre belirlenir. Bu, aynı veya benzer anahtar kelimelerle çalışan diğer reklamverenlere görelidir. Bu nedenle, siz ve diğer reklamverenler TBM'leri düzenledikçe veya Kalite Puanında bir değişiklik meydana geldikçe, reklamlarınızın konumları da değişecektir
Rakiplerin verdikleri teklifleri görebilir miyim?
Hayır, rakiplerinizin verdiği teklifleri göremezsiniz. Ancak aşağıda kendi teklifinizi en etkili şekilde hesaplamanıza yardımcı olacak iki araçla ilgili bilgiler bulabilirsiniz: Trafik Tahmincisini kullanarak anahtar kelimeleriniz için hangi TBM tekliflerinin rekabet üstünlüğü sağladığı konusunda fikir edinebilirsiniz. Girdiğiniz teklif tutarlarına bağlı olarak reklamınızın tahmini ortalama sıralamasını görebilirsiniz. Reklam yönetim panelinizin İlk sayfa teklifi tahminleri sütununu kullanarak, bir anahtar kelimenin (Kalite Puanına bağlı olarak) arama sonuçlarının ilk sayfasında reklam tetiklemesi için yaklaşık olarak ne kadar teklif vermeniz gerektiğini görebilirsiniz.
Minimum Anahtar Kelime Teklifi
Minimum anahtar kelime teklifi teknik olarak 0,01 TL'dir. Ancak reklamlarınızın arama sonuçlarının ilk sayfasında görüntülenebilmesi için her bir anahtar kelimeye verilmesi gerekli olan minimum bir teklif tutarı vardır. Bu teklif, ilgili anahtar kelimenin hesap içinde gösterdiği performans ve üzerindeki reklam rekabetine bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir.
MTBM Nedir?
Maksimum tıklama başına maliyet (TBM), reklamınıza yapılan bir tıklama için ödemek istediğiniz en yüksek tutardır. Reklamlar Arama Ağı'nda göründüğünde, maksimum TBM, reklam konumunu etkileyen faktörlerden biridir. Maksimum TBM'nizi artırmak, reklamınızın konumunu yükseltebilir.
Metin reklamları hangi sıraya göre sıralanır?
Reklam metinleriniz kalite puanlarınızı etkileyen en önemli etkenlerden birisidir. Yüksek tıklanma oranına sahip reklamlar kalite puanınızın yükselmesine, dolayısı ile maliyetlerinizin azalmasına, daha düşük bütçe ile daha uzun süre ve daha düşük tekliflerle daha üst sırada reklam yayınlanmasına imkan tanır. Her bir reklam metninizin performansı her bir anahtar kelimeniz için ayrı ayrı incelenir. (Tıklanma oranları, reklam metinlerinizi tıklayan kişilerin sitenizde geçirdiği süreler, sitenizde sağladığı iletişim, üyelik, sipariş ve satın alma işlemleri dikkate alınır). Sistem otomatik olarak yararlı geri dönüşler sağlayan metinleri daha sık gösterir.
Etkili reklam metni nasıl yazılır?
Daha iyi hazırlanmış reklam metinleri, daha iyi reklam performansı demektir. Google'da arama yapan, potansiyel müşterilerin web sitenizi ziyaret etmelerinin tek nedeni, reklam metninizdir. Bu nedenle, reklam metininiz reklam kampanyanızın performansını belirlemede çok önemli bir rol oynar. Reklam metninizi yazarken, firmanızın farkını ortaya koymalı, firmanıza ait ürün ve hizmetleri ön plana çıkarmalı ve potansiyel müşterileri sitenize çekmeyi hedeflemelisiniz. Reklam Metni Püf Noktaları -Popüler anahtar kelimeleri reklam metninize ekleyin. -Reklamları doğru sayfaya, yani ürünlerinizin olduğu sayfaya yönlendirin. -Harekete geçirme ifadeleri kullanın. (Örn: Hemen Sipariş Verin!) -Büyük harfleri doğru kullanın. Her kelimenin ilk harfini büyük yazın. (Örn: Kaliteli Dijital Kamera) -Ürünlerinizin özelliklerini belirtin. (Örn: 8MP Dijital Kamera) -Promosyonlarınızı belirtin. (Örn: %10 İndirim, Ücretsiz Kargo)
Etkili anahtar kelime listesi nasıl oluşturulur?
Lütfen çift tırnak gibi özel karakterler kullanmayınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?