0850 303 79 53
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Google Alışveriş (e-Ticaret) Reklamı Ne demek?

Google Alışveriş Reklamları her ürün için farklı reklamlar oluşturmaya gerek kalmadan fiyat, promosyon mesajı, resim ve mağaza adının eklenebildiği benzersiz bir reklam biçimidir. Sadece alışveriş siteleri için kullanılabilen bu reklamlar tüketicilere sattığınız ürün ya da verdiğiniz hizmet ile ilgili en önemli bilgileri vererek potansiyel müşteriler kazanmanıza yardımcı olur.

Google Alışveriş Reklamları Nerede Görüntülenir?

Google arama sonuçlarında Alışveriş sonuçları içerisinde görüntülenir.

Google Alışveriş Reklamları Nasıl Ücretlendirilir?

Google Alışveriş reklamları diğer AdWords reklamları gibi bir reklam açık artırmasına katılır ve ziyaretçi başı maliyet teklifi ile ücretlendirilir. Uzmanlık gerektiren yeni bir reklam türü olduğu için bu alanda rekabet daha az, dolayısıyla yatırım getirisi daha yüksektir.

Google Alışveriş Reklamlarından Nasıl Yararlanabilirim?

Bu reklam türünden yararlanabilmeniz için ihtiyacınız olan bazı teknik gereksinimler, düzenlemeler ve bilgilendirme için bize ulaşabilirsiniz.

Google Alışveriş Reklamlarının Avantajları Nelerdir?
Google Alışveriş reklamları, ürün görseli ve fiyatı ile birlikte çok prestijli bir alanda görüntülenir. Bu reklamların satışa dönüşme oranı diğer reklam türlerine kıyasla 6 kat fazladır. Alışveriş reklamlarının avantajları şu şekilde sıralanabilir; Alışveriş reklamları aracılığıyla metin reklamlara oranla çok daha yüksek tıklama oranları elde edebilirsiniz. Ürün veya hizmet hakkında daha detaylı bilgi alan tüketicilerin satın alma işlemini tamamlama ihtimali daha yüksektir. İlgili olması durumunda alışveriş reklamı ve metin reklam aynı anda görüntülenebilir, böylece reklam görünürlüğünüzü ikiye katlayabilirsiniz. Yeni ürün gruplarına gerek kalmadan sadece ürünlerin görünümlerini filtreleyerek belirli bir ürün grubunun kaç tıklama aldığını görebilirsiniz. Ek olarak, karşılaştırma verilerini rekabet açısından ne durumda olduğunuzu görmek için kullanabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?